Plány pro rok 2013

Ráda bych přispěla při propagaci plemene ZTd a nadále se podílela na novošlechtění v barvách bílý modrooký, holandský modrý. V tomto roce bych ráda obohatila náš chov o několik zvířat z holandských chovatelských stanic, kde je již ZTd bílý modrooký uznaným plemenem. Uvítám další zájemce o dovezená zvířata, která mohou výrazně pozvednout kvalitu teddy mláďat odchovávaných v české republice. Tento rok se mi snad již podaří vystavit několik bílých modrookých v rámci novošlechtění na výstavách pořádaných ČSCH.

Mým cílem je odchovávat zdravá, vitální a dobře socializovaná zvířata, která se co nejvíce přibližují navrhovanému standardu. I nadále pracuji s mládeží a ráda bych tuto práci ještě více rozšířila a obohatila. Důležitou součástí naší práce je výcvik zvířat vhodných pro zooterapii a zooterapie samotná. V roce 2012 jsem s našimi zvířaty navštěvovala psychiatrickou ambulanci a pražské školky.  Ráda bych dále a intenzivněji spolupracovali se sdružením zooterapeutů a s ČSCH.

Rok 2011

Můžete nás vidět v pořadu RECEPTÁŘ PRIMA NÁPADŮ, povídání o zooterapii začíná na 38 minutě.

www.archiv-poradu.cz/dil.php?dil=570869-receptar-prima-napadu-2011-11

Psali o nás:

chovmagazin7-8-kor6.pdf (721,6 kB)

 

"Ráj teddíků " – hrátky se zvířátky

 

Cílem projektu je prostřednictvím volnočasových aktivit dětí přispět k prevenci patologických závislostí, které se v rostoucí míře vyskytují mezi stále mladšími dětmi.

Důvodem pro realizaci projektu Ráj teddíků je fakt, že pro dospívající děti je velmi nebezpečný pocit vlastní méněcennosti, zbytečnosti, neužitečnosti pro druhé. Tento pocit může vést až ke vzniku různých patologických závislostí. Při kontaktu se zvířaty se dětí učí mnoha dovednostem jako je trpělivost, ohleduplnost, starost o druhé, soucítění a další. 

 Naším záměrem je nejen představit veřejnosti plemeno Zakrslý teddy, ale především umožnit dětem se s těmito krásnými zvířátky blíže seznámit. Děti učíme, jak o zvířátka pečovat a jak s nimi zacházet. S našimi zvířaty navštěvuji Pražské školy a školky, rádi tedy přijedeme i do té vaší :-).

Děti se od nás dozví tyto informace:

  • jak o zvířátka pečovat a jak z nich vychovat milého společníka
  • jak se zklidnit natolik, aby dítě zvládlo samostatně vnímat potřeby zvířete
  • zajímavosti ze života našich zvířat
  • kontakt se zvířetem 
  • učíme děti soucítění a trpělivosti

Cílovou skupinou jsou děti ve větších městech, kde je kontakt s živou přírodou i domácími zvířátky velmi omezený. Zahrada se průběžně uzpůsobuje potřebám našich zvířat.Do budoucna plánujeme umožnit skolám a školkám exkurze v naší CHS.

 

 

 

 

Autor projektu: Linda Krajská Libánská

jsme členy Klubu Přátel Zakrslých Teddy a ČSCH

 

Tento projekt je duševním vlastnictvím autora a veškerá práva jsou vyhrazena pouze autorovi a nelze bez souhlasu autora použít projekt,ani žádnou jeho část. Dle zákona 121/2000sb.